Įteikti diplomai „Jaunųjų policininkų mokyklėlės“ dalyviams Vilkaviškyje

Prasidėjus naujiems mokslo metams rugsėjo 8 dienos popietę į Marijampolės apskr. VPK Vilkaviškio rajono policijos komisariatą vėl rinkosi „Jaunųjų policininkų mokyklėlės“ dalyviai. Šio susitikimo laukė visi, nes šią dieną 47 mokyklėlės dalyviams, sėkmingai baigus pilietiškumo programą „Jaunųjų policininkų mokyklėlė“ 2015-2016“, buvo įteikti diplomai bei „Jaunojo policijos rėmėjo“ pažymėjimai.

IMG_4914

Pernai metų gruodį 29 mo kiniai iš įvairių rajono mokyklų panoro lankyti Vilkaviškyje „Jaunųjų policininkų mokyklėlę“. Mokyklėlė netikėtai tapo rimta, didele mokykla kurią panoro lankyti 49 jaunuoliai. Ši mokykla – tai bendras pilietiškumą skatinančios asociacijos „Novi Homines“ ir policijos projektas, skirtas 14-18 metų moksleiviams, besidomintiems karjeros galimybėmis ir norintiems iš arti susipažinti su policijos, teismų, prokuratūros ir kitų teisėsaugos institucijų veikla.

Mokymosi laikotarpiu jaunimas turėjo galimybę artimiau susipažinti su pareigūnais bei tarnybų vadovais iš įvairių policijos padalinių ir pamatyti, kaip jie dirba, sėmėsi administracinės ir baudžiamosios teisės pagrindų, buvo daug kalbama apie vaikų teises, pareigas ir atsakomybę. Visiems tai buvo nauji potyriai, neišdildomi įspūdžiai kurie bus dar ilgai prisimenami, na, o ši mokykla gal būt padės jaunimui apsispręsti renkantis profesiją.

Sėkmingai išlaikę žinių patikrinimo egzaminą gegužės pabaigoje Vilkaviškio „Jaunų policininkų mokyklėlės“ auklėtiniams buvo suorganizuota išvyka į Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios policijos Patrulinės rinktinės Raitojo būrio žirgyną ir šiame policijos komisariate įsteigtą ekspozijos muziejų bei Lietuvos Policijos Kinologijos ir Odorologinių tyrimų centrą.

Nuo šių metų lapkričio mėnesio „Jaunųjų policininkų mokyklėlė“ Vilkaviškyje tęs savo veiklą ir tie kurie domisi teisėsaugos institucijų veikla yra laukiami. Todėl visus norinčius joje mokytis kviečiame atvykti.

Marijampolės apskr. VPK Vilkaviškio r. PK informacija

IMG_4893

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>