JAUNŲJŲ POLICININKŲ MOKYKLĖLĖ BAIGĖ MOKSLO METUS

Gegužės 18 dienos popietę į Marijampolės apskr. VPK Vilkaviškio rajono policijos komisariatą sugužėjo „Jaunųjų policininkų mokyklėlės“ (toliau JPM) dalyviai. Šio susitikimo laukė visi, nes šią dieną 53 mokyklėlės dalyviams, sėkmingai baigus pilietiškumo programą „Jaunųjų policininkų mokyklėlė 2016-2017“, buvo įteikti diplomai bei „Jaunojo policijos rėmėjo“ pažymėjimai. Pasveikinti JPM dalyvius atvyko pilietiškumą skatinančios asociacijos (toliau asociacija) „Novi Homines“ teisininkas Aivaras Daukantas.

IMG_5886 IMG_5901 IMG_5907 IMG_5935

Pernai metų lapkritį mokiniai iš įvairių rajono mokyklų panoro lankyti Vilkaviškyje „Jaunųjų policininkų mokyklėlę“. Mokyklėlė netikėtai tapo rimta, didele mokykla. Ši mokykla – tai bendras asociacijos „Novi Homines“ ir policijos projektas, skirtas 14-18 metų moksleiviams, besidomintiems karjeros galimybėmis ir norintiems iš arti susipažinti su policijos, teismų, prokuratūros ir kitų teisėsaugos institucijų veikla.

Mokymosi laikotarpiu jaunimas artimiau susipažino su pareigūnais bei tarnybų vadovais iš įvairių policijos padalinių ir pamatė kaip jie dirba, sėmėsi administracinės ir baudžiamosios teisės pagrindų, buvo daug kalbama apie vaikų teises, pareigas ir atsakomybę. Visiems tai buvo nauji potyriai, neišdildomi įspūdžiai kurie bus dar ilgai prisimenami, na, o ši mokyklėlė gal būt padės jaunimui apsispręsti renkantis profesiją.

Sėkmingai išlaikę žinių patikrinimo egzaminą gegužės pabaigoje Vilkaviškio „Jaunų policininkų mokyklėlės“ auklėtiniai turės galimybę apsilankyti Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios policijos Patrulinės rinktinės Raitojo būrio žirgyne ir šiame policijos komisariate įsteigtame ekspozijų muziejuje bei Lietuvos Policijos Kinologijos ir Odorologinių tyrimų centre.

Ateinančiais naujais mokslo metais „Jaunųjų policininkų mokyklėlė“ Vilkaviškyje tęs savo veiklą ir tie kurie domisi teisėsaugos institucijų veikla visada bus laukiami.

Pareigūnai linki jaunimui sėkmės baigiant šiuos mokslo metus, o abiturientams sėkmingai įstoti į mokymo įstaigas renkantis jiems patrauklią profesiją.

Marijampolės apskr. VPK Vilkaviškio r. PK informacija

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>