Jaunųjų Policininkų Mokyklėlė – baigiamoji eksursija į Vilnių

JAUNŲJŲ POLICININKŲ MOKYKLĖLĖS MOKINIAI LANKĖSI VILNIUJE

Po diplomų įteikimo Vilkaviškio „Jaunųjų policininkų mokyklėlės“ auklėtiniai (toliau -JPM) lankėsi Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės raitajam būry (toliau – Policijos žirgynas) ir šiame policijos komisariate įsteigtame ekspozijų kabinete bei Kriminalistinės odorologijos ir Kinologinės veiklos skyriuose.

IMG_6003 IMG_6040 IMG_6081 IMG_5952

Pirmasis susitikimas įvyko Policijos žirgyne, kuriame ekskursiją vedė raitojo būrio vadas Viktoras Čedovičius kartu su specialiste Ryte Stankevičiene. Šio būrio misija, kaip teigė pareigūnai - užtikrinti viešąją tvarką Vilniaus mieste, o esant būtinumui, ir kituose Lietuvos miestuose, užtikrinti viešąją tvarką masinių renginių metu bei atlikti pavestas užduotis grupinių teisėtvarkos pažeidimų metu, reprezentuoti Lietuvos policiją įvairiuose renginiuose. Akcentavo, kad raitomis pareigūnams yra lengviau kontroliuoti minios spūstį kultūrinių bei sportinių renginių metu, išsklaidyti susibūrusių žmonių minią, pastebėti minioje neramumus keliančius asmenis, juos pasiekti, pasivyti ir sulaikyti. Išklausius pareigūnų pasakojimų atsirado tokių, kurie susižavėjo šiuo darbu ir nusprendė toliau domėtis policijos veikla, kad ateityje taptų policijos pareigūnais.

Jaunimui įspūdį paliko pareigūnų naudojama antiriaušinė amunicija, kurią moksleiviai galėjo pasimatuoti. Vėliau ekskursijos dalyviams buvo aprodytas žirgyno vidaus maniežas kur treniruojami žirgai, apžiūrėtos arklidės ir suteikta galimybė pabendrauti bei pavaišinti žirgus atsivežtomis lauktuvėmis – obuoliais ir morkomis. Pareigūnams pademonstravus profesionalų jojimą žirgu ir pravedusiems jojimo instruktažą, JPM auklėtiniams suteikė galimybę pajodinėti. Visiems tai buvo įspūdinga ir nepakartojamas jausmas.

Kriminalistinės odorologijos skyriaus vyriausiasis tyrėjas Linas Grincevičius papasakojo kaip policijos šunys yra mokomi atpažinti kvapus ir kaip vyksta pats odorologinių tyrimų procesas. Įdomu buvo sužinoti, kad odorologiniuos tyrimuos naudojami šunys yra laikomi atskirti nuo kitų ten laikomų šunų ir, kad šie keturkojai, daugiau nei kvapų atpažinimo procese, niekur kitur nedalyvauja.

Vėliau su mumis susitiko Kinologinės veiklos skyriaus viršininkas Arūnas Petrošius, kuris papasakojo ir parodė, kokiomis sąlygomis gyvena keturkojai policininkų pagalbininkai, atsakė į mokinių klausimus, susijusius su šunų dresavimu bei priežiūra. Netrukus mokiniams buvo parodyta, ko mokomi ir ką moka policijos šunys. Pareigūnas pademonstravo, kaip augintiniai vykdo bendrojo paklusnumo komandas, sulaiko nusikaltėlį ir kaip vyksta žmonių bei daiktų paieškos lauke.

Ekskursijos dalyviams Vilniaus apskr. VPK Komunikacijos skyriaus specialistas Kęstutis Bagdonas parodė prieškarinės Lietuvos policijos bei tarybinės milicijos surinktą ekspoziją bei papasakojo, kaip dirba Vilniaus policijos padaliniai.

Ši išvyka Vilkaviškio JPM auklėtiniams paliko neišdildomą įspūdį. Jaunimas ne tik puikiai praleido laiką, bet ir papildė turimas žinias apie policijos darbą.

IMG_6122 IMG_6095

Marijampolės apskr. VPK Vilkaviškio r. PK informacija

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>