”JAUNŲJŲ POLICININKŲ MOKYKLĖLĖ” TĘSIA SAVO VEIKLĄ Vilkaviškyje

 

 

 

 

IMG_5406 IMG_5407 IMG_5412

 

Po žiemos atostogų puikiai nusiteikę į Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – apskr. VPK) Vilkaviškio r. policijos komisariatą rinkosi Vilkaviškio „Jaunųjų policininkų mokyklėlės“ (toliau – JPM) dalyviai. Pasidalinę atostogų įspūdžiais jie noriai kibo į mokslus. Džiugu, kad gausų 48 jaunuolių būrį papildė 8 naujokai norintys mokytis JPM. Jie rimtai apsisprendę kiekvieno ketvirtadienio popietę susitikti su pareigūnais.

Paskaitų metu Vilkaviškio r. PK bendruomenės pareigūnė, JPM kuratorė Vilija Grybauskienė supažindino mokyklėlės dalyvius su naujajame Administracinių nusižengimų kodekse numatytomis administracinėmis nuobaudomis ir administracinio poveikio priemonėmis bei nepilnamečių administracinės atsakomybės ypatumais. Kuratorė papasakojo apie dažniausiai nepilnamečių daromus pažeidimus ir atsakomybę suaugusiems už vaikų nepriežiūrą.

Mokymų metu moksleiviams buvo pristatyta policijos rėmėjų bei jaunųjų policijos rėmėjų veikla ir tuojau pat atsirado norinčių tapti jaunaisiais policijos rėmėjais ir padėti policijos pareigūnams vykdyti vaikų teisės pažeidimų prevenciją, bendraamžių tarpe ugdyti drausmę ir pareigingumą, kurti saugesnę aplinką savo mokyklose.

Marijampolės apskr. VPK Vilkaviškio r. PK Veiklos skyriaus viršininkė Kristina Siriūnienė JPM dalyviams papasakojo apie šio skyriaus darbo kasdienybę bei apie keliamus reikalavimus policijos pareigūnams bei pretenduojantiems jais tapti.

Kito susitikimo metu Marijampolės apskr. VPK Vilkaviškio r. PK Reagavimo skyriaus vyresnysis tyrėjas Algirdas Blažys jaunuoliams papasakojo apie dažniausiai daromus eismo saugumo pažeidimus bei teisinę atsakomybę. Pareigūnas A. Blažys pasakojo ir apie viešosios tvarkos ir eismo saugumo užtikrinimą rajone. Šios paskaitos metu buvo demonstruojamos specialiosios ir kitos policijoje naudojamos priemonės, ginklai, kuriuos tarnybos metu naudoja patruliuojantys pareigūnai.

Džiugu, kad jaunimas domisi policijos veikla, kad jiems tai įdomu, nes paskaitų JPM lankytojai nepraleidžia. Laukiame ir tikimės, kad „Jaunųjų policininkų mokyklėlės“ lankytojų gretos ir jaunimo susidomėjimas policininko profesija ateityje tik didės, o jie dalinsis su bendraamžiais įgytomis žiniomis ir patirtais įspūdžiais.

Marijampolės apksr. VPK Vilkaviškio r. PK informacija

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>