JAUNŲJŲ POLICININKŲ MOKYKLĖLĖJE KARIŠKOS PILIETIŠKUMO PAMOKOS

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilkaviškio jaunųjų policininkų mokyklėlės (toliau – JPM) organizatoriai stengiasi, kad be įgyjamų teisinių žinių, jos lankytojai puoselėtų tautinę savigarbą, patriotinius jausmus bei pilietinę atsakomybę.

IMG_5687 R.Ramanauskas IMG_5686 IMG_5679

Tad į pirmąją pamoką, susitikti su šios mokyklėlės jaunuoliais, buvo pakviestas Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos Marijampolės Karo prievolės ir komplektavimo poskyrio verbuotojas vyr. seržantas Stasiukas Paukštaitis. Jis moksleiviams papasakojo apie Lietuvos kariuomenės pajėgas, jos viziją ir apie pagrindinius kariuomenės uždavinius taikos metu. Jaunuolius domino viskas – kaip tapti profesionaliu kariu, kokia yra nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba, kario savanorio tarnyba, kaip vyksta jaunesniųjų karininkų vadų mokymai ir daug kitų dalykų.

Svečias ne tik pristatė Lietuvos kariuomenę, bet ir davė jaunuoliams užduočių ir klausimų, o į juos atsakiusieji buvo paskatinti. Atsirado panorusių išbandyti savo jėgas ir atlikti keletą karių atliekamų fizinio pasirengimo normatyvų.

Kitoje pilietiškumo pamokoje JPM dalyviai susitiko su Lietuvos Šaulių sąjungos (toliau LŠS) Suvalkijos šaulių 4 rinktinės Vilkaviškio šaulių P. Karužos 406 kuopos vadu Romualdu Ramanausku, kuris jaunuoliams papasakojo kaip kūrėsi LŠS okupacijos laikotarpiu, apie jos įkūrėjus bei LŠS atkūrimą nepriklausomos Lietuvos laiku. LŠS atstovas papasakojo apie jaunųjų šaulių veiklą bei galimybę tapti šios sąjungos nariu. „Jaunieji šauliai ne tik mokosi kariškų dalykų, bet ir sportuoja, dalyvauja žygiuose, sukarintose stovyklose“, – kalbėjo kuopos vadas R. Ramanauskas.

Susitikimai su kariškiais nepaliko abejingų JPM moksleivių – dar ilgai netilo kalbos, buvo dalinamasi įspūdžiais ir aptarinėjamos užduotys.

 

Marijampolės apskr. VPK Vilkaviškio r. PK informacija

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>