JAUNŲJŲ POLICININKŲ SUSITIKIMAS SU PROKURORAIS IR TEISĖJAIS

teismas2 teismas1 prokuroreVilkaviškio „Jaunųjų policininkų mokyklėlės“ auklėtiniai tęsia mokymus,kuriuose susipažįstama su kitų teisėsaugos institucijų vykdoma veikla bei ten dirbančiais darbuotojais.

Į susitikimą su JPM dalyviais pirmoji atvyko Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūros prokurorė Agnė Kubiliūtė. Papasakojusi apie Lietuvos Prokuratūros sistemą, pavaldumą bei kokias bylas nagrinėja ši Prokuratūra, prokurorė užsiminė ir apie karjeros galimybes.

Kito užsiėmimo metu Vilkaviškio „Jaunųjų policininkų mokyklėlės“ auklėtiniai apsilankė Vilkaviškio rajono apylinkės teisme (toliau – Teismas). Moksleivius priėmė laikinai einantis Teismo pirmininko pareigas Valdas Petraitis. Jis ekskursijos dalyviams papasakojo apie Lietuvos teismų sistemą, pavaldumą bei kokias bylas nagrinėja šis Teismas bei pristatė karjeros galimybes šioje įstaigoje.

Pirmoji pamoka šioje institucijoje visiems padarė gerą įspūdį, vyko moderniai įrengtoje pagrindinėje Teismo posėdžių salėje, kur norintys turėjo galimybę įsijausti į teisėjo, sekretoriaus ar net teisiamojo vaidmenį ir pasėdėti jiems skirtose vietose. Mokiniams buvo pristatyta Teismo eiga ir tvarka bei papasakota, kokiomis naujosiomis technologijomis yra naudojamasi Teismo posėdžių metu.

Šie susitikimai buvo įdomūs ir naudingai kiekvienam iš jų, nes galimybė pabendrauti tiesiogiai su Teismo ir Prokuratūros darbuotojais buvo pirmoji. Jaunuoliai pamatė, sužinojo tai, su kuo galbūt niekada neteks susidurti. Šios teisėsaugos institucijos laukia jaunų perspektyvių žmonių ir galbūt kuris nors jaunuolis pasąmonėje tuo metu pagalvojo, kad savo ateitį panorės susieti renkantis būtent vieną iš šių profesijų.

Marijampolės apskr. VPK Vilkaviškio r. PK informacija

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>