Klaipėdoje įvyko projektas SUSTOK, PALAUK, GYVENK!

2014 09 02d. pilietiškumą skatinanti asociacija “Novi homines” kartu su AB “Lietuvos geležinkeliai”  pradėjo projektą “SUSTOK. PALAUK. GYVENK!“.

WP_20140902_033

Klaipėdos savanoriai kartu su Novi Homines atstovais Aivaru Daukantu ir Ieva Jasaityte

Projektas skirtas atkreipti dėmesį į nesaugaus elgesio pervažose problemą.

WP_20140902_008

Novi Homines asociacijos vadovė Ieva Jasaitytė ir Klaipėdos savanorės

 

2014 09 02d. Klaipėdoje – Kretingoje prie avaringiausių pervažų ir tų pervažų, kurios yra prie mokyklų, Novi homines savanoriai dalijo  automobilių kvapiklius ir skrajutes vairuotojams ir pėstiesiems, einantiems per geležinkelio pervažą. Taip buvo siekiama atkreipti dėmesį į atsargų elgesį kelyje.

WP_20140902_017 WP_20140902_018

Dalomoji medžiaga išdalinta daugiau nei dviems tūkstančiams vairuotojų ir pėsčiųjų visoje Lietuvoje.

?

“Sustok, palauk, gyvenk!” idėjos autorius Aivaras Daukantas ir Klaipėdos savanoriai

WP_20140902_029

Kaipėdoje akcija prasidėjo nuo ankstyvo ryto – jau 07:00 val. Savanoriai būriavosi prie Rimkų pervažos. Susirinko net 20 savanorių – moksleivių, studentų, darbingo amžiaus kretingiškių ir klaipėdiečių. Vėliau Klaipėdos regione akcija tęsėsi prie avaringiausių pervažų Kretingoje: Palangos gatvėje, Briedžių gatvėje ir pervažoje prie miesto kapinių. Akcijoje dalyvavo „Lietuvos geležinkeliai“ filialo „Klaipėdos geležinkelių infrastruktūra“ Saugos sektoriaus viršininkas Igor Bril, baro viršininkai Pranas Skrikis, K. Želvys ir Saugos sektoriaus vyresnioji inžinierė Banguolė Vasiliauskienė. Kretingoje savanoriams pagelbėjo policijos pareigūnas tyrėjas Arvydas Paulauskas.

WP_20140902_044        WP_20140902_053

Akcijos idėjos autorius ir iniciatorius Aivaras Daukantas džiaugėsi pasiektais rezultatais: “Šiemet pradėjome “Sustok. Palauk. Gyvenk!” su trenksmu. Net aštuoniose avaringiausiose geležinkelio pervažose išdalinome virš 2000 dalomosios medžiagos, mums padėjo virš keturiasdešimt savanorių visoje Lietuvoje, taip pat AB “Lietuvos geležinkeliai” darbuotojai, atsakingi už saugų elgesį pervažose. Džiugu matyti rezultatus. Tikiuosi, kad dabartinį žuvusiųjų ir sužeistųjų geležinkelių pervažose skaičių pavyks sumažinti iki nulio. Akcijos metu pasiekėme apie 4000 vairuotojų ir pėsčiųjų, kuriems perdavėme aiškią žinutę – būkite atsargūs kelyje, ypatingai prie geležinkelio pervažų!”

WP_20140902_004

Asociacijos “Novi homines” vadovė Ieva Jasaitytė

 

Asociacijos “Novi homines” vadovė Ieva Jasaitytė  teigia, kad “Sustok. Palauk. Gyvenk!”  turi gilesnę prasmę. “Geležinkelio pervaža pėsčiajam ar automobilio vairuotojui – trumpiausia, bet pavojingiausia kelionės vieta. Tik atkreipdami visuomenės dėmesį galime išvengti aukų ir incidentų. Žadame akciją vykdyti ir kitais metais”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>