Praeitą penktadienį duris atvėrė nemokama Jaunųjų programuotojų vasaros stovykla, organizuojama Asociacijos „Novi homines“.
Stovyklos metu gabiausi, atranką praėję moksleiviai, mokysis programavimo pagrindų bei susipažins su skirtingomis programuotojo profesijos galimybėmis: tinklapių, mobiliųjų aplikacijų, žaidimų kūrimu, dizainu, robotų programavimu. Stovyklos dalyviams bus organizuojamos ekskursijos į skirtingas Kretingos ir Klaipėdos įmones, kuriose jie sužinos apie skirtingą programuotojų darbo kasdienybę.
Stovyklos pagrindinis lektorius – kretingiškis Karolis Uosis, dabar gyvenantis Vilniuje, dėstantis Vilniaus universitete bei dirbantis programuotoju įmonių grupėje „Alna“. Jau mokykloje K. Uosis dirbo kompiuterių administratoriumi, atstovavo mokyklą įvairiose tiksliųjų mokslų olimpiadose. Vėliau tarptautiniuose konkursuose bei olimpiadose Anglijoje, Baltarusijoje atstovavo Vilniaus universitetą bei savo darbovietę.
Karoliui vesti paskaitas padeda VU programavimo sistemų pirmakursis Artūras Bončkus, vasaros atostogas taip pat leidžiantis Kretingoje. „Jau mokykloje padėjau mokytojams instaliuoti programinę įrangą, taisiau kompiuterius. Programavimu domėjausi nuo mažens. Studijų metu daug laiko skyriau programavimui, sistemų kūrimui. Dabar turiu progą žiniomis pasidalinti su šia sritimi besidominčiais kraštiečiais. Siekiame ne sausai pristatyti medžiagą, bet suteikti žinių apie skirtingus programuotojo karjeros kelius“, – sako K. Uosis.
Jaunųjų programuotojų vasaros stovyklos organizatorius ir rėmėjas Aivaras Daukantas džiaugiasi, kad stovykla susilaukė didelio susidomėjimo.
„Vaikai daug laiko praleidžia prie kompiuterio, bet ne visada tas laikas praleidžiamas naudingai. Pernai stovykla vyko Vilniuje, šiemet organizuojame Kretingoje. Kai lankėme mokyklą, mūsų laikais tokių karjeros orientavimo stovyklų nebuvo, dabar jų yra daugiau, tačiau nemokamų tikrai sunku rasti. Tikimės, kad visi, besidomintys programavimu, nepaisant jų turtinės padėties, galės pasisemti žinių iš vieno geriausių programuotojų Lietuvoje – Karolio. Kartu su juo baigėme mokyklą, Vilniuje palaikėme ryšius, esame artimi draugai ir bendraminčiai. Karolis – ne tik puikus programuotojas, bet ir šaunus lektorius, tad stovyklą lankantys vaikai gaus neįkainojamų žinių ir patirties“,- sako A. Daukantas.

Stovyklos atidarymo proga dalyviams A. Daukantas įteikė specialius marškinėlius su stovyklos simbolika bei linkėjo sportinio užsispyrimo, tikslo siekimo ir žingeidumo.
Stovyklos atidarymo proga dalyviams A. Daukantas įteikė specialius marškinėlius su stovyklos simbolika bei linkėjo sportinio užsispyrimo, tikslo siekimo ir žingeidumo.
Dalyviams „Northway medicinos centrai“ psichologė Ieva Jasaitytė pravedė susipažinimo žaidimą.
K. Uosis pirmojo užsiėmimo metu pristatė įvadą į programavimą ir aprodė senoviškos kompiuterinės technikos kolekciją: pirmuosius nešiojamuosius kompiuterius, žaidimų konsoles, atminties talpyklas. Taip pat K. Uosis papasakojo apie numatomas užsiėmimų temas:
„Iš pradžių mokysimės programuoti C-Sharp‘u. Kursime minimalią programėlę „Pasišnekėjimas“, kuri yra dirbtinio intelekto imitacija ir geba atsakyti pašnekovui į paprastus klausimus: „Labas, kaip sekasi? Kas tu esi? Kokia tavo nuotaika?“ ir kitus.
Vėliau kursime vizualią programėlę „Bėgiojantis mygtukas“, kuri turės mygtukus ir kitus dizaino atžvilgiu patrauklius elementus. Kai priartėjame, mygtukas pabėga.
Ketvirtoji stovyklos tema – mobiliųjų aplikacijų kūrimas. Jos metu skirsime laiką mobiliosios aplikacijos „Ar šiandien trečiadienis?“ kūrimui.
Penktoji tema skirta žaidimų kūrimo pagrindams. Šiai temai esu numatęs padėti kiekvienam dalyviui sukurti savo žaidimą, naudojantis žaidimų kūrimo įrankiu Unity. Kad būtų įdomiau, su Artūru parodysime moksleiviams, kaip veikia 3D realybės akiniai, leisime juos pasimatuoti.
Paskutinė stovyklos tema – mikroįrenginiai. Pristatysime robotų ir išmanių daiktų programavimo principus, taip pat su dalyviais sumontuosime ir užprogramuosime „Kalėdų eglutę“ – žybsinčią ir grojančią šviesų sistemą“.

K. Uosis papasakojo apie numatomas užsiėmimų temas: „Iš pradžių mokysimės programuoti C-Sharp‘u. Kursime minimalią programėlę „Pasišnekėjimas“, kuri yra dirbtinio intelekto imitacija ir geba atsakyti pašnekovui į paprastus klausimus: „Labas, kaip sekasi? Kas tu esi? Kokia tavo nuotaika?“ ir kitus.
Ši stovykla vaikams yra nemokama. Patalpas ir galimybę naudotis kompiuteriais suteikia Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos direktorė Biruta Mikienė, lektoriai dėsto savo atostogų nuo darbo metu, o priemones bei dalomąją medžiagą finansuoja teisininkas Aivaras Daukantas.