VILKAVIŠKIO JAUNŲJŲ POLICININKŲ IŠVYKA Į VILNIŲ

Gegužės 26 dieną Vilkaviškio „Jaunųjų policininkų mokyklėlės“ auklėtiniai (toliau -JPM) lankėsi Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios policijos Patrulinės rinktinės Raitojo būrio žirgyne (toliau – Policijos žirgynas) ir šiame policijos komisariate įsteigtame ekspozijos kabinete bei Lietuvos Policijos Kinologijos ir Odorologinių tyrimų centre.

DSC06911 DSC06952 IMG_4290 IMG_4332 IMG_4402 IMG_4354

Pirmasis susitikimas įvyko Policijos žirgyne, kuriame ekskursiją vedė Raitojo būrio vadas Viktoras Čedovičius. Raitojo būrio misija, kaip teigė būrio vadas - užtikrinti viešąją tvarką Vilniaus mieste, o esant būtinumui, ir kituose Lietuvos miestuose, užtikrinti viešąją tvarką masinių renginių metu bei atlikti pavestas užduotis grupinių teisėtvarkos pažeidimų metu, reprezentuoti Lietuvos policiją įvairiuose renginiuose. Pareigūnas akcentavo, kad raitomis pareigūnams yra lengviau kontroliuoti minios spūstį kultūrinių bei sportinių renginių metu, išsklaidyti susibūrusių žmonių minią, pastebėti minioje neramumus keliančius asmenis, juos pasiekti, pasivyti ir sulaikyti.

Jaunimui įspūdį paliko pareigūnų naudojama antiriaušinė amunicija, kurią moksleiviai galėjo pasimatuoti. Vėliau ekskursijos dalyviams buvo aprodytas žirgyno vidaus maniežas kur treniruojami žirgai, apžiūrėtos arklidės ir suteikta galimybė pabendrauti bei pavaišinti žirgus atsivežtomis lauktuvėmis – obuoliais ir morkomis. Patrulinės tarnybos vadas parodęs profesionalų jojimą žirgu ir pravedęs jojimo instruktažą, jauniesiems policininkams suteikė galimybę pajodinėti. Visiems tai buvo įspūdinga ir nepakartojamas jausmas.

IMG_4428 IMG_4440 IMG_4447 IMG_4451

Nuvykus į Lietuvos Policijos Kinologijos ir Odorologinių tyrimų centrą, mus maloniai pasitiko Kinologijos skyriaus specialistai, kurie papasakojo ir parodė, kokiomis sąlygomis gyvena keturkojai policininkų pagalbininkai, atsakė į mokinių klausimus, susijusius su šunų dresavimu bei priežiūra. Netrukus mokiniams buvo parodyta, ko mokomi ir ką moka policijos šunys. Pareigūnai pademonstravo, kaip augintiniai vykdo bendrojo paklusnumo komandas, sulaiko nusikaltėlį ir kaip vyksta žmonių bei daiktų paieškos lauke.

Vėliau Odorologinių tyrimų skyriaus viršininkas papasakojo kaip policijos šunys yra mokomi atpažinti kvapus ir kaip vyksta pats odorologinių tyrimų procesas. Įdomu buvo sužinoti, kad odorologiniuos tyrimuos naudojami šunys yra laikomi atskirti nuo kitų ten laikomų šunų ir, kad šie keturkojai, daugiau nei kvapų atpažinimo procese, niekur kitur nedalyvauja.

Ekskursijos dalyviai, jau gerokai po pietų, atvyko į Vilniaus apskr. VPK, ten visus pasitiko Komunikacijos skyriaus specialistas Kęstutis Bagdonas, kuris aprodė prieškarinės Lietuvos policijos bei tarybinės milicijos surinktą ekspoziją bei papasakojo kaip dirba Vilniaus policijos padaliniai.

Ši išvyka Vilkaviškio „Jaunųjų policininkų mokyklėlės“ dalyviams paliko neišdildomą įspūdį. Jaunimas ne tik puikiai praleido laiką, bet ir papildė turimas žinias apie policijos darbą.

Marijampolės apskr. VPK Vilkaviškio r. PK informacija

IMG_4488 IMG_4493 IMG_4504

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>