Vilniaus avaringiausiose pervažose – prevencinė akcija

2014 09 02 d. pilietiškumą skatinanti asociacija „Novi homines” kartu su AB „Lietuvos geležinkeliai” pradėjo projektą „SUSTOK. PALAUK. GYVENK!”, kuriuo norėta atkreipti dėmesį į nesaugaus elgesio pervažose problemą.

SONY DSC

N. Vilnios savanorius kuravo Jolanta Rudytė

SONY DSC

Rusėjo 2 d. Vilniuje prie avaringiausių pervažų ir tų pervažų, kurios yra arti mokyklų, Novi homines savanoriai dalijo pakabinamus automobilių kvapukus ir skrajutes vairuotojams ir pėstiesiems, keliaujantiems per geležinkelio pervažą. Taip buvo siekiama atkreipti dėmesį į atsargų elgesį kelyje.

SONY DSC

Vairuotojai džiaugėsi gautomis dovanėlėmis

SONY DSC

Savanorės inirtingai aiškina, kodėl pervažose reikia būti itin atsargiu

Vilniaus regione „Sustok. Palauk. Gyvenk!” akcija vyko Lentvario, Senųjų Trakų ir Naujosios Vilnios pervažose. Lentvaryje savanorius kuravo „Trakų r. jaunimo turizmo ir laisvalaikio centro” filialo „Lentvario jaunimo centras” direktorė Aušra Piragienė. Kartu su AB „Lietuvos geležinkeliai” geležinkelio filialų atstovais: KBV-3 V. Paškevičiumi, baro viršininku A. Martusevič ir KMV-4 A. Sidorenka. Penkiolika „Novi homines” savanorių ir keturi jų kuratoriai džiaugėsi smagia patirtimi ir sakė, kad prisidėti prie šaunios prevencinės akcijos paskatino noras būti pilietiškais.

DSC02741

Lentvario savanoriai

DSC02736

Akcijos idėjos autorius ir iniciatorius Aivaras Daukantas džiaugėsi pasiektais rezultatais: „Šiemet pradėjome „Sustok. Palauk. Gyvenk!” su trenksmu. Net aštuoniose avaringiausiose geležinkelio pervažose išdalinome virš 2000 dalomosios medžiagos, mums padėjo virš keturiasdešimt savanorių visoje Lietuvoje, taip pat AB „Lietuvos geležinkeliai” darbuotojai, atsakingi už saugų elgesį pervažose. Džiugu matyti rezultatus. Tikiuosi, kad dabartinį žuvusiųjų ir sužeistųjų geležinkelių pervažose skaičių pavyks sumažinti iki nulio. Akcijos metu pasiekėme apie 4000 vairuotojų ir pėsčiųjų, kuriems perdavėme aiškią žinutę – būkite atsargūs kelyje, ypatingai prie geležinkelio pervažų!”

WP_20140902_028

Trakų savanoriai

WP_20140902_011

Asociacijos „Novi homines” vadovė Ieva Jasaitytė  teigia, kad „Sustok. Palauk. Gyvenk!”  turi gilesnę prasmę. „Geležinkelio pervaža pėsčiajam ar automobilio vairuotojui – trumpiausia, bet pavojingiausia kelionės vieta. Tik atkreipdami visuomenės dėmesį galime išvengti aukų ir incidentų. Žadame akciją vykdyti ir kitais metais”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>